Maailmavaade

Kastani 38, Tartu
info@loominghostel.ee
(+372) 56 99 43 98

Maailma Looduse Fondi andmetel on Eesti elanike keskmine ökoloogiline jalajälg üheksandal kohal maailmas. Meie keskkonnapoliitika keskmes on taaskasutus, minimaalne (prügi) tootmine, vanade asjade väärtustamine, et hoida eestlaste suure ökoloogilise jalajälje madalamal ning võidelda mõttetu tarbimise ja tootmise vastu. Hindame väga antiik- ja retrodisaini, loomingulisust ja käsitööd.

Meie missioon on olla omanäoliseim, leidlikkust ja keskkonnahoidu väärtustav ning mõnusat äraolemist pakkuv majutusasutus. Kui me korraks unistamiseks silmad suleme, siis näeme end keskkonnateadlikkuse ja loova mõtlemise arengu suunanäitajana Eesti ühiskonnas.

2015. aastast oleme Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku liikmed.

 

Keskkonnaalases tegevuses lähtume järgmistest põhimõtetest:

 • Kõik sisustuseks vajalik on taaskasutatud. Voodid on loodud heitliku saatusega Lõuna-Eesti palkmaja osadest, vanadest põrandalaudadest ning ehitusel põrandakaitsena kasutuses olnud vineerist. Muu mööbel on peamiselt pärit erinevatest taas- ja uuskasutuskeskustest või on sattunud meie juurde hüljatuna eelmise peremehe poolt või siis ilusa kingitusena sõpradelt. Renoveerimist vajanud esemed on saanud uue näo koha peal.

 •  Eelistame naturaalseid materjale ja loodussõbralikke tooteid. Kõik puhastusvahendid, mida kasutame, on loodussõbraliku märgistusega. Tõsisemad plekid kõrvaldame äädika või soodaga.

 • Peseme pesu allergia- ja lõhnainetevaba pesupulbriga. Koostöös pesumajaga oleme välja arendanud selleks ainulaadse keskkonnasõbraliku paketi.

Prügi sorteerimine, Looming Hostel, Tartu, majutus

 • Kõiki ressursse kasutame säästlikult ja efektiivselt. Seinamaalingute tegemiseks ja värvikujunduses on kasutatud värvijääke. Kõik segud ning värvilahendused on sündinud meie endi ning kunstnikest sõprade koostööst. Tubade kardinateks on kasutatud veski jahusõelumiskangast, nagideks võtmeid, vanu suuri kruvisid, pildi- ja peegli raamideks vana maja välisvoodri liiste.

 • Tekitame võimalikult vähe prügi. Kõik, mis tekib, sorteeritakse hoolikalt 6 kategooriasse. Bioloogilist prügi muudavad viljakaks kompostiks kompostiussid, millega väetame hostelitaimi.

 • Tõstame oma töötajate keskkonnateadlikkust igapäevaselt.

 • Igal esemel ja detailil on rääkida oma lugu. Vannitoa uksed on tehtud Vanemuise teatri vanadest akendest.

 • Kõike seda teeme, et vähendada Tartut külastavate inimeste keskkondlikku jalajälge, aga ka anda külastajatele eeskuju viia ellu oma loomingulisi ja loodussõbralikke mõtteid.

Retseptsioon Looming Hostel Tartu

Külalistubade teostusel, sisustamisel ja kujundamisel on peamine eesmärk olnud taaskasutus ja kvaliteetne disain. Looming püüab olla näide “teistpidi” mõtlemisest ja tähelepanu juhtida sellele, kuidas liiga kergekäeliselt loobutakse antiiksest ja stiilsest kvaliteetmööblist, millele eelistatakse “uusi” loodusvaenulikumaid ja mittevastupidavaid materjale ja tooteid.

99% kogu sisustusest on lahendatud stiilsete vanade asjade uuele elule äratamisega. Pisut käsitööd ja nokitsemist – loomingulist lähenemist – ning kõik vajalikud detailid sõbralikuks ja hubaseks majutuseks on olemas. Looming täidab majutusasutuse kõrvalt ka retromööbli showroom‘i ja muuseumi otstarvet!

 

Aquaponics taimede kasvatamine, Looming Hostel Tartu

Looming Hosteli tulevikuvisioonid
(utoopilisemad ja vähemutoopilisemad)

 • Ehitame vihmavee kogumissüsteemi, et seda kasutada wc-loputuskastides

 • Lisame päikesepaneelid elektri ja sooja vee tootmiseks

 • Paigaldame vertikaalse tuulegeneraatori

 • Ei tooda prügi